Арсенал дао гол, па стао и ипак се провукао

Фудбалери Арсенала славили су у првом мечу нове сезоне Премијер лиге против Кристала Паласа резултатом 2:0.

„Селурст парк“ никада гостима није драг, нарочито када се попуни до последњег места. То су „топџије“ на својој кожи осетиле када су управо на том месту поражени 3:0.

Ипак, тим Микела Артете се потрудио да то не буде случај и овај пут иако је лондонски ривал могао макар до ремија.

Први пут у историји елитног ранга енглеског фудбала десило се да гост слави на отварању сезоне у петак, пошто су претходна четири уводна меча на тај дан добијали домаћини (Арсенал 2018, Манчестер јунајтед 2019, Ливерпул 2020. и Брентфорд прошле сезоне).

Био је Арсенал бољи противник до 20. минута када је Габријел Мартинели постигао први гол, а чему је претходио „слалом“ његовог имењака Жезуса који је нажалост окончан без резултата.

Овако је на Мартинелија спало да након корнера спроведе лопту у мрежу. Центрирао је Букаји Сака и далеко на другој стативи пронашао Олександра Зинченка који је главом враћа на петерац где је бразилски крилни нападач спремно чекао.

Арсеналова бољка је у томе што када постигну гол имају обичај да стану и препусте противнику иницијативу.

Тако је било и на овом мечу и да је било мало више среће и концентрације код играча Паласа моглу су управо они да однесу цео плен.

Можда ће се осећати оштећено јер им судија Ентони Тејлор није досудио пенал након играња руком Габријела, док је и Езе у другом полувремену пао у противничком шеснаестерцу. Ипак, стиче се утисак да би једанаестерац у том случају био престрога казна.

Управо је Еберече, некадашњи играч QPR, имао најбољу прилику за екипу Патрика Вијеире када га је Вилфрид Заха сјајним пасом „избацио“ самог пред Ерона Рамздејла који је његов покушај одбранио ногама.

Казна за пропуштене прилике увек стигне, а овај пут се то десило у 85. минуту када је Марк Гуеји постигао аутогол.

За Кристал Палас је минуте уписао и Лука Миливојевић који је заменио Шеика Дукуреа при самом крају сусрета након што се новајлија у везном реду повредио,

Они у наредном колу играју са Ливерпулом на „Енфилду“, док ће Арсенал угостити Лестер.

Сутрашње утакмице првог кола Премијер лиге отвара дуел Фулама, за који наступа српски репрезентативац Александар Митровић, и вицепрвака Енглеске Ливерпула.

Тај меч почиње у 13.30 на Крејвен котиџу, а од 16.00 састају се Борнмут – Астон Вила, Лидс – Вулверхемптон, Њукасл – Нотингем Форест и Тотенхем – Саутемптон, док дуел Евертона и Челсија почиње у 18.30.

У недељу се састају Лестер – Борнмут (15.00) и Манчестер јунајтед – Брајтон (15.00), док ће актуелни шампион Енглеске Манчестер сити у 17.30 гостовати Вест Хему у Лондону.