Armani slavio u čudnom meču, Zvezda poražena u Beogradu

Košarkaši Armanija savladali su Crvenu zvezdu u Beogradu sa 63:57 u utakmici 24. kola Evrolige.
asvela

Čudan meč, ne preterano lep, odigrali su Zvezda i Armani, a takvom utisku je najviše kumovala prva četvrtina.

Ređale su se greške i promašaji, pa je posle pet minuta igre Zvezda vodila sa 3:0.

Armani je užasno šutirao – 0/5 za dva poena i 0/6 za tri, pa je na kraju četvrtine na semaforu pisalo 8:7.

Popravili su se i jedni i drugi u nastavku, pa je, posle takve prve četvrtine, druga izgledala kao NBA Ol-star meč.

Armani se odlepio, ali je Zvezda serijom od 7:0 smanjila minus i prišla na jedan poen.

Na poluvreme, gosti su otišli sa prednošću – 26:23.

Dilejni se raspucao i pogađao trojke iz svih uglova, pa je prednost gostiju rasla u trećoj četvrtini.

Zvezda je odgovorila preko Holinsa, koji je vezao pet poena, a potom je trojka Kalinića razbudila publiku.

Ipak, gosti su bolje pronalazili rešenja u napadu, pa su čuvali prednost sve vreme.

U istom ritmu se igralo i u poslednjoj četvrtini – Zvezda je uspevala da dođe do važnih poena, ali je Armani momentalno odgovarao i održavao razliku.

Nikola Kalinić je zbog prigovora dobio dve vezane tehničke greške u završnici meča, pa je morao na klupu pre kraja.

Na kraju, Armani je bez muke došao do pobede u Beogradu.

Dilejni je bio najbolji igrač na utakmici – postigao je 18 poena (četiri trojke), Bentil je dodao 12, a Riči deset.

U ekipi Zvezde dvocifreni su bili Kalinić i Holins, obojica su postigli po 13 poena.

Za crveno-bele nema odmora, pošto za dva dana igraju protiv Monaka.

Obradović pred Huventud: Da odigramo najbolji meč do sada