Армани славио у чудном мечу, Звезда поражена у Београду

Кошаркаши Арманија савладали су Црвену звезду у Београду са 63:57 у утакмици 24. кола Евролиге.
асвела

Чудан меч, не претерано леп, одиграли су Звезда и Армани, а таквом утиску је највише кумовала прва четвртина.

Ређале су се грешке и промашаји, па је после пет минута игре Звезда водила са 3:0.

Армани је ужасно шутирао – 0/5 за два поена и 0/6 за три, па је на крају четвртине на семафору писало 8:7.

Поправили су се и једни и други у наставку, па је, после такве прве четвртине, друга изгледала као НБА Ол-стар меч.

Армани се одлепио, али је Звезда серијом од 7:0 смањила минус и пришла на један поен.

На полувреме, гости су отишли са предношћу – 26:23.

Дилејни се распуцао и погађао тројке из свих углова, па је предност гостију расла у трећој четвртини.

Звезда је одговорила преко Холинса, који је везао пет поена, а потом је тројка Калинића разбудила публику.

Ипак, гости су боље проналазили решења у нападу, па су чували предност све време.

У истом ритму се играло и у последњој четвртини – Звезда је успевала да дође до важних поена, али је Армани моментално одговарао и одржавао разлику.

Никола Калинић је због приговора добио две везане техничке грешке у завршници меча, па је морао на клупу пре краја.

На крају, Армани је без муке дошао до победе у Београду.

Дилејни је био најбољи играч на утакмици – постигао је 18 поена (четири тројке), Бентил је додао 12, а Ричи десет.

У екипи Звезде двоцифрени су били Калинић и Холинс, обојица су постигли по 13 поена.

За црвено-беле нема одмора, пошто за два дана играју против Монака.

Obradović pred Huventud: Da odigramo najbolji meč do sada