Аргентина бољом игром у завршници надиграла Србију

Одбојкаши Аргентине савладали су Србију са 3:0 по сетовима 25:23, 25:21, 25:23 и пласирали се у четвртфинале Светског првенства.

Одбојкаши Србије нису успели да се домогну четвртфинала на Светском првенству. Аргентинци су били сконцентрисанији у завршници сетова, искористили су своје шансе и заслужено победили.

Одбојкаши Србије нешто боље ушли у први сет. Ивовић је сјајно сервирао и стигли смо до предности од 4:1. Аргентинци успевају да анулирају предност наше екипе и изједначе на 13:13. Наствљена је велика борба у пољу.

Финиш сета донео је велику неизвесност – 19:19. Потом Аргентинци користе наше грешке и долазе до три поена предности 23:20. Наши успевају да смање. Ипак ривал долази до две везане сет лопте. Прву на свој сервис не користе, другу су успели и тако повели са 1:0, 25:23.

Натављена је велика борба и у другом сету. Наши су константно водили са један разлике. Потом је на сервису био Петковић. Одличноим сервисима Србија је дошла до четири поена предности – 10:6.

Како је сет одмицао Аргентинци су полако прилазили и у финиш сета се ушло при нерешеном резултату 18:18. Потом противник долази до свог првог вођства у сету, да би освојили још један свој сервис и повели са 21:19.

Ривал је био неумољив, користи још неколико грешака наше екипе и укупном серијом од 7:2 у финишу сета осваја и овај период игре 25:21.

Неизвесно је било и у трећем сету. Наши одбојкаши су константно покушавали да поремете сервис противника. Ризиковали су сервисом, што је донело и неколико сервис грешака. Средином сета успели су да поведу. Међутим ривал одмах преокреће и стиже до три поена предности – 14:12.

Аргентинци успевају да одрже предност а у самом финишу сета имали су три поена разлике – 21:18. Нашу нису успели да преокрену и противник добија сет и меч – 25:23.