Почетна > Спорт > Остали спортови
Остали спортови

„Делфини“ након петераца савладали Холандију, следи борбa за девето место

Ватерполо репрезентација Србије савладала је Холандију, након петераца са 12:11, у сусрету за пласман од 9 – 13. места. У борби за то девето место “делфини“ ће играти против Румуније, која је савладала Израел са 11:10, такође после петераца.

Теже него што се очекивалу наши ватерполисти изборили су се са Холанђанима. Много грешака, доста је скрипало у нападу. Одбрана је деловала солидно, али у нападу наши нису имали решења. Играча више ретко смо користили, голман нас је држио у игри. На крају петерци су одлучили победника. Наши су имали мало више концентрације и успели су да тријумфују.

Наши су добро ушли у меч, прву четвртину добили су са 2:1. Наставили су у истом ритму и до полувремена имали смо 5:2. Наставак је донео пад у игри наше селекције. Холанђани то користе и добијају трећи период са 4:1 и тако долазе до изјендачења.

Последњи период протекао је у нервозној игри наше селекције, одбрана је одлично функционисала, али у нападу наши нису успели да искористе своје шансе. Последњи период завршен је резултатом 0:0. Победник је решен после петераца.

Доброжанов је одбранио петерац у првој серији, међутим Стојановић није успео да савлада голмана Холандије. У наредних неколико серија сви су били прецизни. Па је драма настављена.

Стојановић погађа у седмој серији, Ристичевић брани и наши ватерполисти долазе до победе.

У борби за девето место Србија ће играти против Румуније.