Antonio pogađao za istoriju, Vest Hem „razbio“ Lester za prvo mesto

Fudbaleri Vest Hema deklasirali su Lester 4:1 (1:0), u meču drugog kola engleske Premijer lige.

Napadač „čekićara“ Majkl Antonio postigao je dva gola na meču i postao najbolji strelac u istoriji Vest Hema u Premijer ligi.

Došao je do cifre od 49 golova i iza sebe ostavio Paola Di Kanija sa 47 pogodaka u dresu Vest Hema.

Vest Hem je poveo u 26. minutu.

Ukrali su loptu na svojoj polovini i izveli perfektnu kontru.

Bila je to prava poezija fudbala, gde su glavni bili Pablo Fornals i Benrama. Fornals je povukao, odložio Benrami na desnu stranu, koji mu vraća iz prve povratnu i Fornals postiže pogodak sa deset metara.

Lester od 40. minuta ostaje sa igračem manje, pošto je Ajose Peres dobio direktan crveni karton zbog veoma oštrog starta otvorenim đonom. To mu je prvi crveni karton u karijeri.

Prednost je u 56. minutu duplirao Benrama na asistenciju Antonija, a Juri Tilemans pogađa za 2:1 u 70. minutu i Lester se vraća sa igračem manje.

I onda na scenu stupa Majkl Antonio.

Istorijski gol je postigao u 80. minutu, da bi na asistenciju Cufala pogodio još jednom u 84. minutu i rešio ovaj meč.

Vest Hem je prvi na tabeli i za sada ozbiljno „gazi“.