Антонио погађао за историју, Вест Хем „разбио“ Лестер за прво место

Фудбалери Вест Хема декласирали су Лестер 4:1 (1:0), у мечу другог кола енглеске Премијер лиге.

Нападач „чекићара“ Мајкл Антонио постигао је два гола на мечу и постао најбољи стрелац у историји Вест Хема у Премијер лиги.

Дошао је до цифре од 49 голова и иза себе оставио Паола Ди Канија са 47 погодака у дресу Вест Хема.

Вест Хем је повео у 26. минуту.

Украли су лопту на својој половини и извели перфектну контру.

Била је то права поезија фудбала, где су главни били Пабло Форналс и Бенрама. Форналс је повукао, одложио Бенрами на десну страну, који му враћа из прве повратну и Форналс постиже погодак са десет метара.

Лестер од 40. минута остаје са играчем мање, пошто је Ајосе Перес добио директан црвени картон због веома оштрог старта отвореним ђоном. То му је први црвени картон у каријери.

Предност је у 56. минуту дуплирао Бенрама на асистенцију Антонија, а Јури Тилеманс погађа за 2:1 у 70. минуту и Лестер се враћа са играчем мање.

И онда на сцену ступа Мајкл Антонио.

Историјски гол је постигао у 80. минуту, да би на асистенцију Цуфала погодио још једном у 84. минуту и решио овај меч.

Вест Хем је први на табели и за сада озбиљно „гази“.