Ostali sportovi

Alkaraz odbranio vimbldonsku titulu, bledo izdanje Đokovića

Španski teniser Karlos Alkaraz odbranio je titulu na Vimbldonu pošto je u finalu nadigrao Novaka Đokovića sa 3:0, po setovima 6:2, 6:2, 7:6/7:4.

Španac je zasluženo odbranio titulu i postao deveti igrač u istoriji koji je stigao do ovog dostignuća.

Meč dva tenisera trajao je dva sata i 30 minuta igre, a ponovljen je ishod prošlogodišnjeg finala, doduše dosta lakše nego što se očekivalo.

Karlos Alkaraz je bio dosta bolji rival od srpskog tenisera, osvojio je dva seta bez ikakvog odgovora Novaka Đokovića koji je bio neprepoznatljiv do sredine trećeg seta kada se malo probudio, ali nije bilo dovoljno da osvoji prvi set i smanji zaostatak.

Špancu je ovo drugi trofej na Vimbldonu, a ukupno četvrti na grend slem turnirima. Đoković je ostao na 24 pehara na najvećim turnirima i na sedam na Vimbldonu, jedan manje od rekordera „Ol Inglend klaba“ Rodžera Federera.

U prvom gemu meča, koji je trajao 14 minuta, Alkaraz je iskoristio petu brejk loptu i poveo 1:0. Alkaraz kod vođstva 3:1 pravi novi brejk, a kod 4:1 za Španca Đoković ne koristi prvu brejk loptu na meču, pa je branilac pehara poveo 5:1. Uspeo je Đoković da osvoji naredni gem na svoj servis, ali je Španac na svoj servis iskoristio drugu set loptu i poveo na startu finala.

Odmah na startu drugog seta Alkaraz je napravio brejk, a kod vođstva Španca 4:2 Đoković pravi duplu servis grešku kojom omogućava da branilac pehara povede 5:2. Alkaraz je zatim servirao za 2:0 i iskoristio šansu da stigne na korak od pehara.

Đoković je sigurnim servis gemom poveo 1:0 na startu trećeg seta, a u drugom gemu je imao 0:30 na servis Alkaraza, ali se Španac izvukao i izjednačio. U trećem gemu Đoković je spasio četiri brejk lopte i poveo 2:1, a Španac je na svoj servis izjednačio na 2:2 bez izgubljenog poena. Kod vođstva 3:2 Đoković je imao brejk loptu, ali je nije iskoristio, pa je Alkaraz izjednačio na 3:3.

Kod rezultata 4:4 Alkaraz pravi brejk i u narednom gemu servira za pobedu. Imao je tri vezane meč lopte, ali ih je Đoković sve tri spasio i zatim osvojio gem i produžio meč. Treći set je zatim odlučivao taj brejk, a u njemu je Španac potvrdio da je danas bio bolji, iskoristio je prvu u taj-brejku, a ukupno četvrtu meč loptu za veliku pobedu.