Ајнтрахт надиграо Вердер, Келн и Штутгарт поделили бодове

Фудбалери Ајнтрахта надиграли су Вердер са 4:3 на гостовању, а Келн и Штутгарт су одиграли без голова у данашњим мечевиба трећег кола Бундеслиге.

На стадиону Вердера равноправан дуел одвијао се све до финиша првог полувремена када су гости и резултатски потврдили иницијативу коју су имали од старта меча.

У својеврсном дербију средине табеле Бундеслиге Ајнтрахт је славио после неколико резултатских обрта и својеврсне голеаде коју је јомплетирао у финишу првог и почетком другог полувремена.

Голеаду је на гостовању отворио Марио Готзе већ у другом минуту сјајним шутом са ивице шеснаестерца доневши вођство гостујућем тиму Ајнтрахта.

У равноправном дуелу, амо десетак минута касније, домаћини сличним шутом Антони Јунга долазе до изједначења, да ни само три минута касније и повели са 2:1 одличним ударцем главом Леонарда Битенкурта.

Пет минута касније Ајнтрахт изједбачује поготком Рандал Коло Муанија да би осам минута касније Јеспер Линдстром донеои вођство од 3:2 са колико је завршено пево полувреме.

У наставку већ на самом старту другог полувремена Ђибрил Соу увећава предност на 4:2 и практично обезбеђује победу гостију јер упркос свим настојањима и шансама Вердер успева да смањи предност Ајнтрахта на 4:3 голом Никласа Фулкруга тек у другом минуту судијске надокнаде.

У првом данашњем мечи Бундеслиге Келн и Штутгарт су поделили бодове без постигнутих голова.