Адетукомбо и Милвоки надиграли Индијану, Минесота сигурна против Мемфиса

Кошаркаши Милвокија савладали су Индијану да 141:131 на гостовању и остарили трећу победу у низу предвођени грчким репрезентативцем Јанисом Адетукомбом. На домаћим теренима сигурни су били Оклахома над Кливлендом са 112:100, Мајами над Орландом 110:105, а Минесота је надиграла Мемфис са 111:100 наневши им пети пораз у низу.

Тим Милвокија је већ у првом полувремену убацио више од 80 поена и практично обезбедио победу јер су домаћини у продужетку успели да се адекватно супротставе и узврате али не и да стигну направљену разлику.

Новом сјајном игром поново их је предводио Јанис Адетукомбо који је опет био надомак трипл дабла са чак 41 постихнутим поеном уз 12 скоковаи 5 асистенција.

Одличну подршку имао је од Џру Холидеја са 23 и Криса Мидлтона са 17 поена, а Пет Конатон је погодио четири тројке.

На супротној страни у тиму Индијане најефикаснији је био Мајлис Тарнер са 24 поена, а Бади Хилд је убацио пет тројки из седам покушајаи меч завршио са 22 постигнута поена, али је све то било недовољно да се заустави расположени тим Милвокија.

На домаћим теренима победе су славили Оклахома над Кливлендом са 112:100, Мајами над Орландом 110:105 и Минесота над Мемфисом са 111:100.

После овог петог пораза у низу Мемфис је на табели Запада са три победе у заостатку за водећим тимом Николе Јокића Денвером који вечерас у дуелу са Филаделфијом има шансу и да увећа предност.

Минесота је одличном тимском игром одмах преузела иницијативу и вођство које је потом само увећавала из четвртине у четвртину за коначну убедљиву победу.

У ефикасности предводио их је 21-годишњи Ентони Едвардс са 25 постигнутих поена.

На другој страни Мемфису није много од помоћи било ни то што је Џа Морант поново био најефикаснији играч меча остваривши нови троструки двоцигрен учинак са 27 поенауз 11 асистенција и десет ухваћених лопти.

И тим Мајамија је на свом терену везао три победе савладавши Орландо са 110:105, а предводио их је Џими Батлер са 29 постигнутих поена.

Српски интернационалац Никола Јовић је и даље на листи повређених играча Мајамијаи није улазио у игру.