Брајтон сањао врх Премијер лиге, а добио бод у 95. минуту

Ремијем Кристал Паласа и Брајтона резултатом 1:1 (1:0) завршено је шесто коло енглеске Премијер лиге.

Гостујући тим могао је на „Селхурст парку“ да победом заузме лидерско место на табели, што би било потпуно неочекивано, али „галебови“ то нису успели.

Тим Патрика Вијере од самог почетка је пред својим навијачима играо офанзивније и то се исплатило у надокнади првог полувремена.

Тада је Тросард неопрезно стартовао над Галагером и оборио га у казненом простору, а ударац са 11 метара у гол је претворио Вилфрид Заха.

Брајтон до саме завршнице није долазио до праве шансе, а онда је Нил Маупај у петом минуту надокнаде изједначио.

Побегао је одбрани домаћих и ефектно лобовао голмана чиме је казнио претходне промашаје домаћих играча.