Некада је највреднија ствар коју је један човек могао да има знање, а данас је то информација. Живећи у таквом времену, наши најмлађи суграђани морају барем три пута више да се труде од њихових родитеља не би ли сутра живели неки квалитетнији живот.
Пре свега морају научити разлику између корисних информација и оних које то нису.
Према истраживањима која можете видети у ранијим објавама на нашем порталу број деце учлањене у Градске библиотеку се до 2020. године смањио за 3314 чланова у односу на 2017.
За више информација о читаности књига код деце кликните овде.
Оваквом опадању нивоа читаности доприноси то што данас свако наше дете има паметни телефон, а уз њега и неограничен број сати проведених на истом.
Питање је како томе да станемо на пут? Шта је то што наши суграђани могу да ураде како би макар мало успорили нови тренд и учинили да се Нови Сад и за коју годину издваја од других градова у држави по својој позицији на културној лествици?
Истина је да и даље у многоме предњачимо када причамо о уметничком животу у нашем граду, али за то је потребно много труда, и питање је докле ће то трајати уколико константно не делујемо.
Потребно је да оживљавамо успомене на велике песнике и писце са наших простора, којих је хвала Богу, било много.
Како је Јован Јовановић постао Чика Јова Змај.
Неопходно је да овим градом не корача ни једна млада особа која не зна колико је значаја имао Светозар Милетић за тло на којем сада стоји.
Наравно, свако штиво долази у своје време, али као савесни родитељи од малена им морамо усадити жеђ за квалитетним информацијама.
Заљуби се у Нови Сад кроз поглед Мике Антића.
Иако млади људи све више времена проводе на таблетима и телефонима, постоје и они, урбани, који су спојили лепо и корисно, те нове технологије користе управо за читање књига.
Ипак, колико год били поносни на такве изузетке, тврдимо да ништа није лепше него осетити храпавост правог папира под прстима док у себе упијате информације које ће вам оплеменити живот.
Једино се, уколико пропагирамо овакве друштвене вредности, можемо надати да ће наш град заувек бити једна мала културна енклава на географској мапи Србије.
Преузмите андроид апликацију.