Иако би већина рекла да је тоалет најпрљавије место у авиону, према речима бивше стјуардесе, у њему има ствари које су прљавије и од клозетске шоље. Наиме, бивша стјуардеса каже да се неке ствари не чисте између путовања и да су страшно прљаве, а једна од њих је послужавник за јело и пиће.
Можда изгледају чистије него што јесу, али посуде за храну у авиону често су легла разних бактерија, зато саветујемо свима, ако планирају да их користе, да са собом у авион понесу антибактеријске марамице и обришу их. Наиме, ови послужавники се често не чисте између два укрцавања, посебно ако је авион стао само на кратко.
Темељно чишћење авиона одвија током ноћи или током редовног одржавања, па је авион најчистији на раним јутарњим летовима.
И иако већина мисли да се прљавштина на тацнама састоји само од мрвица и остатака хране или пића, али то није све што се на њима може наћи.
Неки путници су чак мењали дечије пелене на тацнама, док су други спавали на њима, на пример. Још једно жариште бактерија могу бити појасеви које додирују сви који пролазе, пожељно је да пре седања обришете копче седишта и наслоне за главу које људи често случајно додирну док траже своје седиште.
Такође, пошто многи људи користе џепове седишта као мале канте за смеће током лета, и они су потенцијална места заразе. Пазите са џеповима на полеђини седишта, који могу бити пуни искоришћених марамица или напола поједених намирница, јер се може десити да се све не провери увек пре него што се други путници укрцају.
На крају такође истиче како путници могу да помогну у заустављању ширења бактерија, тако што ће искористити кесе за смеће које нуде стјуардесе током целог путовања, јер на тај начин неће морати да трпају празне пакете и флаше у џепови наслона седишта, који ће остати чисти.
Преузмите андроид апликацију.