Не стављајте телефон пречесто под воду, чак и ако пише да је водоотпоран.
Паметни телефони могу имати животни век од 2 до 10 година, зависи од произвођача, али и од ваше употребе.
Ако штитите рачунар и телефон од оштећења, паметно користите батерију и ажурирате своје апликације, помоћи ћете апарату да живи дуже. Ових 10 уобичајених грешака људи често чине, а управо оне њихову електронику могу довести у опасност, брже него што то мислите.
Никада немојте користити металне игле за чишћење прикључка за пуњење
Метални предмети, као што су игле, ножеви или спајалице, могу изгребати прикључак вашег телефона и створити вам више проблема.
Једна од две најбоље опције је чачкалица, која ће здувати сву прашину и крхотине. Избегавајте дување устима унутар отвора јер ваш дах садржи честице воде које могу узроковати више штете.
Не остављајте телефон изложен сунцу
Никада немојте пунити телефон поред прозора. То је сасвим бесмислено јер ће вашем телефону вероватно требати дуже да се напуни јер излагање сунцу успорава процес пуњења. И не само то, ваш телефон се може прегрејати и угасити како би се заштитио.
Не допустите да батерија досегне 0% пре пуњења
Најбољи постотак за трајност батерије је између 20% – 80%. Никада не смете допустити да ваш телефон падне на 0% пре него што га напуните, а пуњење на више од 80% могло би оптеретити батерију.
Идеално би било напунити га до 50%. Међутим, многима то можда неће бити баш практично, стога задржите 80%.
Не стављајте телефон пречесто под воду, чак и ако пише да је водоотпоран
Неки произвођачи ће рећи да ваш телефон може бити под водом, а да му ништа не фали. Ок је ако случајно упадне у бару или се покваси на киши, али није баш паметно дуго држати апарат под водом. Пет до 30 минута је разумно време.
Изложеност влази може узроковати оштећење хардвера које ће вас коштати много новца, ако не и потпуно нови телефон.
Немојте преузимати апликације из непроверени продавница
Многи људи покушавају бесплатно да преузму апликације са многих интернет продавница како не би морали да плаћају оригиналне верзије.
Међутим, не схватају да преузимањем апликације преузимају и штетни злонамерни софтвер. Зато се треба држати званичних апликација које имају оцене и рецензије за све апликације.
За сваки случај, проверите да ли је ваш антивирусни програм укључен како би могао открити злонамерни софтвер који покушава да уђе у ваш уређај.
Немојте држати тастатуру рачунара прљавом
Без обзира да ли је реч о лаптопу или десктоп рачунару, можда сте приметили да се с временом прашина, длаке и мрвице заглаве у тастатури. Овај проблем постаје још гори ако имате кућног љубимца код куће или ако једете испред рачунара.
Узимајући то у обзир, важно је смањити количину прашине која упада у ваш компјутер. Очистите свој радни простор, што чешће.
Не носите никакве геџете са собом у купатило
Ношење телефона са собом у купатило није само нездраво, већ може бити и опасно за ваш телефон. Док устајете с WС-а, телефон би вам могао исклизнути из руку и пасти у воду, што би га могло уништити.
Такође, немојте га држати поред себе док се купате или туширате. Мала грешка може довести до пада телефона и пуњача у каду, што може узроковати смртоносни струјни удар.
Не пуните телефон преко ноћи
Произвођачи мобилних телефона, попут Apple-а, кажу да је штетно оставити телефон да се пуни преко ноћи. То је зато што ће се ваш телефон престати пунити када досегне 100%.
Такође, већина произвођача саветује да је најбоље напунити телефон до 80%, што се неће догодити ако је укључен целу ноћ.
Не дижите екран лаптопа рукама
Подизање преносног рачунара за екран лоша је идеја и може оштетити лаптоп до те мере да ћете морати купити нов. Толики притисак може узроковати оштећење целог поклопца.
Најбољи начин да подигнете лаптоп рачунар је да га ухватите обема рукама са сваке стране и нежно га поставите на површину.
Немојте користити средства за чишћење у домаћинству за чишћење екрана
Ако се питате можете ли користити средство за чишћење прозора за чишћење лаптопа одговор је велико не.
Хемикалије у њему, посебно амонијак, превише су агресивне за компјутер. Зато вам је потребно средство за чишћење екрана или једноставно вода и крпа од микровлакана. Најбољи начин за примену било којег од њих је да прво поквасите крпу, а затим је нежно утрљате по екрану.
Nikako ne možete da se opustite nakon posla: Isprobajte ove četiri metode
Преузмите андроид апликацију.