Звезда убедљива против ТСЦ-а, отишла на плус пет

Фудбалери Црвене звезде убедљиво су славили против ТСЦ-а (4:0) у Бачкој Тополи у оквиру другог кола плеј-офа Суперлиге Србије.

Идентичан резултат као и у четвртфиналу Купа Србије, а још једну слабу партију, као и у поменутом мечу, је пружио Ифет Ђаковац.

Везиста ТСЦ-а додуше није скривио пенал и добио црвени картон као у купу, али је имао помрачење од неколико минута током ког је добио жути, а потом га је и лако из игре избацио Александар Катаи што је било кључно за први Звездин гол који је постигао Мирко Иванић.

Није имала Звездина “четворка” великих проблема са реализацијом, с обзиром на то да га је Катаи практично спојио са голом.

Заиста је сјајно изгледао “Магико” на овом мечу и показао да пружа и блиставе партије у мечевима у којима се не упише у стрелце.

Међутим, игра Звезде није била на истом нивоу након гола из 16. минута. Штавише, ТСЦ је био бољи у појединим деловима меча. Бољка домаће екипе је била у томе што је једини расположен за игру у пољу био Михајло Бањац.

Често су његови центаршутеви остали неиспраћени, док ударци везисте низу представљали велику опасност по гол Милана Борјана.

Тако све до 64. минута када Звезда прави закорет за 180 и дословно разбија противника.

Поново се у стрелце уписао Мирко Иванић на асистенцију Гелора Канге, а само три минута касније и до хет-трика у вероватно и најлепшем потезу меча.

Комбиновали су играчи Звезде у противничком шеснаестерцу, прилике су имали Катаи, па Канга. Њихови ударци су изблокирани.

Лопта је стигла до Иванића који ју је примирио, „окренуо“ противничког дефанзивца и послао лопту у горњи десни угао противничке мреже. Ефектно.

Могао је Иванић и до четвртог гола, трећег у само осам минута, али је његов покушај главом одбранио Дејан Филиповић. Лопту је успео да одбије само испред себе, а на њу је налетео Бен и лако је сместио у мрежу поставивши коначан резултат овог меча.

Звезда са овом победом иде на пет поена предности у односу на “вечитог” ривала који тек треба да одигра свој меч са Чукаричким.

Када је ТСЦ у питању, остају на 44 бода и четвртој позицији. Само два бода више од Војводине која ће против Напретка гледати да искористи пораз директног ривала за последње место које води у Европу наредне сезоне.