Звезда у Железнику освојила осму узастопну, а укупно 23. титулу државног првака

Кошаркаши Црвене звезде постали су осми пут у низу шампиони Србије, и освојили укупно 23. пехар намењен прваку државе у историји, пошто су у другом мечу финалне серије победили ФМП у Железнику 82:72 (23:27, 20:9, 18:19, 21:17).

ФМП је боље отворио утакмицу, водио је током већег дела прве деонице, а у финишу прве четвртине стигао је и до максималних плус осам (26:18). Уследио је велики пад у игри домаћина, што је Звезда искористила и серијом 20:5 преокренула и преузела контролу над утакмицом, да би на полувреме отишла са плус седам (43:36).

На старту треће деонице ФМП је серијом 14:0 направио велики преокрет, али је Звезда брзо одговорила и стигла до вођства 58:53 у финишу четвртине коју је окончала са плус шест (61:55).

Звезда је дефинитивно преломила меч кад је средином четврте деонице стекла недостижних плус 16 (77:61).

Као и пре два дана, код Звезде је најефикаснији био Лука Митровић са 16 поена, а двоцифрени су били и Бенџамин Бентил са 14 и Немања Недовић и Факундо Кампацо са по 11. Лука Вилдоза због повреде препона није био у саставу Звезде и није извесно да ли ће бити спреман за почетак финалне серије у АБА лиги.

ФМП су предводили Алекса Степановић са 19 и Ебука Изунду са 13 и Никола Шарановић са 12 поена.

Црвена звезда ће на терен поново већ у уторак, кад почиње финална серија АБА лиге у којој ће против Партизана покушати да одбрани пехар у регионалном такмичњу освојен лане баш против вечитог ривала.

Hju Grant, Kilijan Mbape i Zlatan Ibrahimović gledaju uživo finale Rolan Garosa (FOTO)