Звезда у последњој секунди срушила Бајерн и освојила турнир у Минхену

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Бајерна у финалу пријатељског турнира у Минхену са 70:68. Кош за победу у последњој секунди постигао је Лука Митровић.

Упркос бројним повредама (Вајт, Симоновић, Добрић, Давидовац), као и великом двоцифреном дефициту, Црвена звезда је успела да направи преокрет и сруши Бајерн у финалу Магента Спорт купа у Минхену.

Црвено-бели су након убедљиве победе над Панатинаикосом, овога пута у последњој секунди савладали Бајерн и освојили трофеј у склопу припрема за нову сезону.

Још једном је српска екипа одиграла сјајно у моментима када је то било најпотребније. У суботу је то била трећа, а овога пута четврта четвртина, у којој је Звезда надиграла Бајерн са 30:16.

Немачки евролигаш је боље ушао у меч, прву четвртину освојио са 17:13, а на полувреме отишао са 13 поена предности.

Разлика у корист Бајерна је у једном тренутку у трећој деоници износила 15 поена и деловало је да ће домаћин освојити овај пријатељски турнир.

Изабраници Дејана Радоњића су ипак заиграли знатно бољу кошарку, потпуно затворили прилазе ка свом кошу, а у нападу након дужег времена коначно пронашли шутерски ритам, као и начин за лакше постизање поена.

Предност Бајерна се топила како се утакмица приближавала крају.

Тројкама Лазића, а потом и поенима Ивановића, Звезда је у последњи минут ушла са предношћу.

Деловало је као да српски тим има контролу утакмице у рукама у самом финишу, али је Хилијард прво погодио три слободна бацања, а онда четири секунде пре краја један веома тежак шут са полудистанце из окрета.

Ипак, Звезда је у последњем нападу на мечу поентирала, хорогом Митровића у последњој секунди и тако дошла до победе.