Звезда стигла 0:2 и изгубила – Павков промашио пенал (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде поражени су од Шахтјора у трећој контролној утакмици на припремама у Турској – 3:2 (2:0).

После ремија против Марибора (1:1) и тријумфа над ЛАСК-ом (2:1), црвено-бели су заслужено изгубили од објективно јаче екипе из Доњецка.

Украјинци су већ после првих 45 минута имали великих 2:0 головима Микаила Мурдука и новајлије из Ајакса Давида Нереса у размаку од само пет минута.

Голови су пали у 13, односно, 18. минуту.

Звезда је у другом полувремену успела да се потпуно врати у меч са два гола у размаку од пет минута.

Најпре је у 58. Александар Драговић смањио заостатак, да би нови гол на овим припремама у 68. минуту уписао и Охи Омуијанфо за 2:2.

Међутим, и та радост и егал кратко је трајао, пошто је Давид Нерес у 72. минуту постигао свој други гол, а трећи за Шахтјор.

Лепо му је лопта села на леву ногу на ивици казненог простора и послао је право у десни угао гола Зорана Поповића.

Неколико минута касније Степаненко је оборио Бакајока у казненом простору, а пенал је извео Милан Павков.

Међутим, његов лош ударац прочитао је Трубин и тако сачувао победу Украјинцима, док је Звезда уписала први пораз на зимским припремама.

Звезда ће четврту и последњу утакмицу у Турској одиграти против аустријског Алтаха 4. фебруара, након чега ће се експедиција вратити у Београд.

Први меч пролећне полусезоне Звезда игра 12. фебруара против Чукаричког.