Звезда се мучила у Загребу, а онда срушила Цибону у неизвесној завршници

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Цибону резултатом 78:74 у 23. колу АБА лиге.

У последњем мечу 23. кола АБА лиге су кошаркаши Црвене звезде после доста проблема савладали Цибону и сада имају 19 победа и 2 пораза у сезони.

Дејан Радоњић није могао да рачуна на Бранка Лазића, Остина Холинса и Мајка Цирбеса, али су играчи које је имао на располагању били довољни да се дође до тријумфа.

Ово дефинитивно није била идеална партија црвено-белих, поготово када се узме у обзир да нису били комплетни и да је Цибона почела на крилима Бранковића који је првих осам поена убацио без промашаја.

Вајт је имао неке атрактивне потезе, појавио се и Митровић да би Звезда до прве осетне предности дошла после поена Огњена Добрића уз звук сирене, када је на семафору стајало 18:9, а на крају квартала 20:12 у њихову корист.

На почетку друге деонице, Цибона је наговестила велики повратак, стигла до серије 12:0 преко успаване одбране Црвене звезде.

Добрић се пожалио на повреду рамена, Радоњић тражио два тајм-аута, а домаћин повео са 26:22.

Успела је Звезда брзо да изједначи, па онда и да дође до серије 10:2 и да на полувремену има предност 38:32, па је на старту треће четвртине уследило ново мучење гостију и изједначење домаћих, 42:42.

Крајем овог квартала, Звезда је имала већ 14 изгубљених лопти, а Калинић је другу тројку погодио за 54:54 (иако му шут вечерас није ишао), па је Цибона корак по корак ишла ка потенцијалном изненађењу.

Тада се појавио сјајни Ивановић, режирао је серију 9:0 и у финишу меча помогао црвено-белима да савладају ЦИбону у Загребу резултатом 78:74.

Најефикаснији је био Амар Гегић са 19 поена и 7 скокова, 17 је имао Бранковић, а 16 Тони Накић. У редовима Црвене звезде, истакао се Калинић са 14 поена, толико је имао и Добрић, 12 је постигао Волтерс, а по 11 су имали Митровић и Ивановић.

Loše vesti za Jokića i Denver – Porter i Marej se ipak ne vraćaju?