Звезда рутински до победе против Јавора у Ивањици

Фудбалери Црвене звезде савладали су Јавор у Ивањици са 2:0 (1:0) у сусрету 23. кола Суперлиге Србије.

Црвено-бели су константно диктирали темпо, ствари шансе и постигли два гола. Јавор је претио углавном из контранапада, створио је неколико прилика, али није успео да их искористи. Звезда тако у доброј форми дочекује „вечити“ дерби који је на програму у петак 3. марта на стадиону „Рајко Митић“.

Гости су, како је било и очекивано, од првог звиждука судије преузели иницијативу. Претила је Звезда са свих позиција, а најопаснија је била из прекида, када је и створила најозбиљније прилике.

Домаћин је успео да запрети у неколико наврата, али је одбрана гостију осујетила покушаје играча Јавора, пре свих Кембела.

Црвена звезда је до предности дошла у 38. минуту. Катаи је опалио са дистанце, лопта је ударила Пешића, променила правац и тако преварила голмана Манојловића.

До одласка на одмор још неколико прилика пред голом домаћина, али је одбрана Јавора успела да изађе као победник.

У наставку прва озбиљнија прилика била је за Јавор, када је Борјан крајњим напором успео да шут Кембела проследи у корнер.

Звезда је до другог гола стигла у 56. минуту. Катаи је по левој страни ушао у казнени простор, вратио је лопту до Митровића који шутира са око осам метара и шаље је у десни угао гола Јавора.

Потом је Звезда умирила темпо игре, али није одустајала од иницијативе, створила је још неколико прилика пред голом ривала, али је изстала реализација. С друге стране Јавор није успео да створи озбиљнију шансу да угрози гол Борјана.

Rastavac na izlaznim vratima Vojvodine, poznata zamena?