Звезда „разбила“ ПАО у Минхену

Кошаркаши Црвене звезде одиграли су импресивно у првом мечу на припремном турниру у Минхену.

Црвено-бели су „разбили“ ривала из Евролиге, грчки Панатинаикос са неочекиваних 83:55.

Звезду је предводио Никола Калинић са 13 поена, 12 је постигао Никола Ивановић, а 11 Лука Митровић.

Грци су боље отворили меч, серијом 10:1 су повели 18:10, али се Звезда до полувремена враћа на три поена заостатка (35:32).

Меч је решен у трећем периоду у којем је Звезда демонстрирала силу против „зелених“ на обе стране терена – постигавши 32 поена, а притом примивши само осам.

Сенку на сјајну игру Звезде бацила је двострука повреда Ерона Вајта, главе и леве руке, након оштрог старта Папапетруа у трећој четвртини.

Звезда ће играти у недељу од 18 часова у финалу против победника дуела између домаћина турнира Бајерна и италијанског Виртуса из Болоње.

Новак: Играћу као да ми је то последњи меч у каријери (ВИДЕО)