Звезда прва прошла кроз циљ, до врха напуњена мрежа Радничког из Крагуевца

Фудбалери Црвене звезде савладали су Раднички из Крагујевца са 4:1 (1:0) и обезбедили прву позицију пред старт плеј-офа. Црвено-бели ће бити домаћини “вечитог“ дербија који је на програму у суботу од 18.00.

Црвено-бели су оправдали улогу фаворита у дуелу против Крагујевчана. Звезда је доминирала током целог меча, стварала шансе и стигла до голова. Противник се организовано бранио, а своју шансу чекао из контранапада, али је није дочекао. На крају важна победа домаћина у борби за шампионску титулу. Крагуевчанима предстоји плеј-аут и борба за опстанак.

Напала је Звезда противника од првог звиждука судије. Играло се пред голом Лукића, који је у неколико наврата добро интервенисао и спасавао свој гол. Испромашивала се Звезда, пре свих Катаи и Охи.

Ипак црвено-бели су повели у 26. минуту. После велике гужве у казненом простору гостију, прво је из окрета шутирао Охи, али је његов ударац изблокиран. Један играч гостију покушао је да избаци лопту у корнер, али она на гол-аут линији стиже до Срнића који шутира са пар метара. Лукић је био на стативи, али лопта га погађа у раме и завршава у мрежи.

Наставила је Звезда да опседа гол Радничког, који је се грчевито брани. Још неколико шанси пред голом Лукића, који је успео да сачува своју мрежу, па се на полувреме отишло при минималном вођству црвено-белих.

Црвена звезда је наставила у истом ритму и у другом полувремену. Ређале су се прлике а у 52. минуту удвостручила је предност.

Брз напад Звезде, Иванић је дугом лоптом упослио Катаија који је ушао у казнени простор по левој страни, на супротној стативи је одлично упослио Бена, коме није било тешко да проследи лопту у мрежу.

Само четири минута касније на семафору је стајало 3:0. Гајић је ушао у казнени простор по десној страни, на супротној је пронашао Иванића који сјајним ударцем погађа супротни угао.

Након трећег гола црвено-белих пао је темпо игре. Из такве игре у 78. минуту домаћин је дошао до четвртог гола. Срнић се нашао у казненом простору на левој страни, петом је проследио лопту до Мотике, овај прецизним ударцем са око 12-13 метара погађа супротан угао.

Коначан резултат постављен је у 87. минуту, када је Раднички стигао до почасног поготка. Након гузве у казненом простору гости у два наврата нису успели да савладају голмана Звезде, на крају лопта долази до Максимовића који је био прецизан.