Звезда преломила отпор Напретка и избила на лидерску позицију

Фудбалери Црвене звезде савладали су на свом терену екипу Напретка са 2:0 у мечу 12. кола Суперлиге Србије.

Звезда је дошла до друге везане победе у домаћем првенству, пошто је након Новог Пазара, савладала и екипу Напретка.

Помало теже од очекиваног су црвено-бели сломили отпор гостију из Крушевца, пошто су до вођства дошли тек у другом полувремену, у 68. минуту.

Запажену партију имао је голман гостију Петрић, који је претходно одбранио неколико одличних покушаја Катаија, Букарија, Канге…

Ипак, немоћан је био у поменутом 68. минуту, када је нападач Црвене звезде главом спровео лопту у мрежу, након доброг центаршута са леве стране.

До краја меча, Звезда је покушала да повећа предност, али у томе није успела, па је сусрет завршен резултатом 1:0.