Звезда петардом против Каирата до трећег кола квалификација за ЛШ

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у наредно коло квалификација за Лигу шампиона победом резултатом 5:0 на домаћем терену против Каирата.

Црвено-бели су доминирали читаву утакмицу, па је резултат адекватна слика приказане игре на терену.

Звезда је тако укупним резултатом 6:2 прошла у наредну фазу, где ће се састати са молдавским Шерифом.

Голове су постигли Диони, Фалко, Иванић, а два најлепша била су дело Александра Катаија.

Стадион „Рајко Митић“ био је попуњен са 15.000 малишана који су бесплатно пратили меч, док навијачи Црвене звезде нису могли да прате овај меч са трибина због казне УЕФА.

Звезда је боље ушла у меч, а то је потврдио Александар Катаи поготком са више од 20 метара већ у деветом минуту.

Дванаест минута касније из сличне удаљености стрелац је био Лои Диони, то је био његов први гол у дресу српског клуба.

Пред крај првог полувремена, у 42. минуту, слободан ударац са ћошка шеснаестерца искористио је маестрално Катаи, и тако дошао до другог гола у мечу.

У другом делу игре наставило се истим ритмом, Каират је давао знаке живота, али Звезда је била бољи ривал. Мирко Иванић је у 49. минуту на додавање Родића након грешке гостију успео да затресе мрежу и повећа на 4:0, а Филипо Фалко је само седам минута касније поставио коначан резултат.

У наставку утакмице Звезда је имала још прилика, али стање на семафору се није мењало. Дејан Станковић је убедљиву предност искористио да промени што више играча.