Zvezda pala u Berlinu i otežala šanse za Top 8 (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su u petak u Berlinu neuspeh, koji im je u velikoj meri smanjio šanse da se nađu u plej-ofu Evrolige – ekipu Dejana Radonjića je u okviru 32. kola savladala Alba rezultatom 74:70.

Crveno-beli sada imaju skor 11-14 i naredni evroligaški meč sa Bajernom biće krucijalan za Beograđane, mada treba reći da je poraz od Albe u velikoj meri otežao posao srpskom šampionu.

Tim iz Minhena nalazi se trenutno na osmoj poziciji, poslednjoj koja vodi u plej-of sa skorom 12-11, dok je Monako posle pobede u odličnoj poziciji i sa 13-13 zauzima sedmo mesto.

Alba je bolje otvorila duel i imala je čak i 11 poena razlike na startu druge četvrtine. Ipak, Zvezda uspeva da se stabilizuje, ključnu ulogu u tim momentima igrao je Davidovac i Radonjićev tim na poluvremenu ima dva poena zaostatka. Duel je veoma neizvestan u nastavku, timovi se smenjuju u vođstvu, ali u finišu Lo i drugovi koriste neke greške crveno-belih, kao i loša ofanzivna rešenja i stvaraju razliku, koja se u poslednjem minutu ispostavila kao nedostižna. Zvezda ima za čim da žali jer nije igrala protiv naročito raspoloženog rivala i to u meču koji je imao ogroman rezultatski značaj.

Najbolji u srpskom timu bio je američki bek Nejt Volters – on je ubacio 18 poena (9/12 iz igre) uz 5 asistencija za skoro 33 minuta na parketu. Nikola Kalinić je ubacio 13 poena (5/12 iz igre), Ognjen Dobrić je dodao 12 (5/10 iz igre), a Dejan Davidovac 11 poena (4/5 iz igre) uz 4 skoka.

U pobedničkom sastavu igrač utakmice Maodo Lo je bio ubedljivo najbolji – utakmicu je završio sa 22 poena (7/15 iz igre, 5/8 penali), a imao je i po 4 skoka i asistencije. Džejlin Smit mu je bio najveća podrška sa 17 poena (7/14 iz igre), a istakao se i Luk Sikma sa 13 poena i 9 skokova.

U narednom meču Zvezdi će protivnik u ponedeljak u beogradskoj hali „Aleksandar Nikolić“ protivnik biti poslednjeplasirani tim ABA lige Krka, dok idući duel u Evroligi Radonjićevi izabranici igraju u petak prvog aprila. Rival će im u direktnom okršaju za mesto koje vodi u doigravanje biti Bajern – utakmica se igra u Minhenu.