Звезда оправдала улогу фаворита и направила корак ка финалу АБА лиге

Кошаркаши Црвене звезде повели су у полуфиналној серији АБА лиге против екипе Цедевита Олимпије са 1-0, пошто су у хали „Александар Николић“ славили резултатом 93:82.

Црвено-бели су добро отворили утакмицу, серијом од 10:4 је екипа Дејана Радоњића обележила првих пар минута, тврде кошарке и са једне и са дтруге стране.

Убрзо су се разиграли и једни и други. Код гостију из Љубљане најрасположенији је био Блажич, који је за кратак период везао 3 тројке, док је код Звезде Митровић доминирао у рекету Олимпије.

Звезда је правила серије, али је Цедевита Олимпија, успевала сопственим серијама да одржи прикључак.

До краја првог полоувремена распуцали су се и једни и други и на први поглед тврда утакмица, претворила се у веома ефикасан сусрет.

На крају првог полувремена домаћини су водили 53:48

Слободна бацања су играла велику улогу у поразу гостију, који су са линије шутирали 10:17.

Након ефикасног првог полувремена одбране су се консолидовале и трећа четвртина је завршена 18:15 у корист домаћина.

Ивановић је био главни протагониста на старту последње деонице када је Звезда отишла на +14 и изгледало је да је питање победника одлучено.

Ипак Љубљанчани су имали снаге за још једну серију која их је довела на -9, али не и даље од тога.

Најефикаснији у редовима Звезде био је Митровић са 21 поеном, пратили су га Никола Калинић и Ивановић са 17, односно 16 поена.

Код гостију убедљиво најефикаснији био је Блажич са 20 постигнутих поена.

Jokić o reprezentaciji: Ne mogu da dam odgovor