Звезда лако сломила отпор Крке и стигла до убедљиве победе

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Крку са 76:56 у мечу 24. кола АБА лиге. Црвено-бели су се новом победом осамосталили на челу табеле.
звезда

то се очекивало црвено-бели су сломили отпор Крке. Противник је издржао прву четвртину, када је био равноправан ривал. Потом је Звезда појача и предност је расла од максималних плус 28. У финишу домаћин је „скинуо ногу са гаса“, гости су успели да колико-толико ублаже пораз.

У првом периоду екипе су постизале поене у серијама. Почела је Звезда сериом од 5:0. Одговорио је гост са шест поена. Поново су црвено-бели серијом од шест поена вратили пет разлике са старта меча.

Велика борба у наставку и игра кош за кош. На крају периода Звезда је имала три поена предности – 18:15.

Другу четвртину домаћин је отворио новом серијом – 6:0 и отишао на до тада највећих плус девет. Звезда је наставила у истом ритму, константно је повећавала предност а на половини другог периода имала је плус од десет поена – 28:18.

Црвено-бели су отишли на плус 15 – 35:20, да би два минута пре краја првог полувремена након тројке Симоновића имала плус 19 – 43:24. До одласка на велики одмор достигла максималних плус 21.

Звезда је и у наставку диктирала темпо. Крка није имала решења за расположене шутере домаћина. Предност је расла, до плус 28, да би се у последњи период ушло пру резултату – 64:38.

Последња четвртина донела је одрађивање посла црвено-белих. Лагано су одржавали високу предност, у последњим минутима Крка је успела да мало смањи предност до коначни 76:56.

У екипи победника равномерно распоређена минутажа и кошгетерски учинак. Кузмић и Волтерс убацили су по девет поена, Ивановић, Лазаревић и Вајт по осам, а Добрић и Митровић по седам. Код Крке, Стипчевић је имао учинак од 17 поена, а Шкедељ седам.