Звезда испустила шампиона Европе, Мицић за победу Ефеса у последњим секундама (ВИДЕО)

Кошаркапши Црвене звезде имаће за чим да жале након пораза од актуелних шампиона Анадолу Ефеса у Истанбулу у 17. колу Евролиге.

Звезда је имала добијену утакмицу да би у финишу пала и изгубила 84:83

Херој за домаћине био је Василије Мицић са 21 поеном, али и реализованим слободним бацањима за победу. Тибор Плајс је био велики фактор победе Eфеса са 23 поена (5/5 за тр поена)

Ефес је много боље почео утакмицу, у нападу су били незаустављиви. Прва деоница је окончана 31:21 у корист домаћина. Сјајно су у првом периоду шутирали домаћи играчи чак 6/9 за три поена.

Предводник турског тима у тим моментима био је Родриг Бобуа са 10 поена.

Црвено-бели су много боље започели другу деоницу коју су добили са 13 поена разлике и на одмор отишли са резултатом 46:43.

Главна разлика у првом полувремену био је допринос са клупе, пошто је Радоњићева клупа постигла чак 25 поена наспрам 5 поена доприноса Ефесове клупе.

Није се Звезда повукла ни у другом полувремену. Трећу деоницу је поенима стартовао сјајни Никола Калинић. Звездин напад је текао флуидно и у једном моменту су црвено-бели имали и +9.

Ипак гости су се вратили и увели сусрет у неизвесну завршницу.

Четврта четвртина је била пуна успона и падова за обе екипе. Звезда је издржала налет гостију до самог финиша а онда јој је у завршници пресудио Василије Мицић који је у другом полувремену уписао све своје поене.

Кључна секвенца на крају била је када је Калинић на 10 секунди пре краја  из окрета погодио за +3 за госте из Београда. Све је „мирисало“ на историјску победу Звезде против прошлосезонских шампиона, али уследили су поени Мицића, а затим и два промашена слободна бацања Калинића.

У последнјем нападу на уткмици фаулиран је Василије Мицић на мање од секунде до краја при резултату 83:82 за Звезду. Српски репрезентативац је наставио непогрешив низ са линије слободних бацања на овој утакмици и донео Ефесу девету победу у сезони.

Екипа Дејана Радоњића је доживела 10. пораз ове сезоне у Евролиги, уз 7 победа.

Следећи меч, Звезда у Пиониру дочекује екипу Зенита из Санкт Петербурга. Са тим сусретом ће тим Дејана Радоњића затворити ову календарску годину.