Звезда декласирала Колубару

Фудбалери Црвене звезде декласирали су вечерас Колубару са 5:0 (5:0) у другом колу Супериге.

Сви голови на стадиону „Рајко Митић“ виђени су у првом полувремену, а у наставку меча екипа Дејана Станковића мало је „повукла ручну“ и није додатно нападала ривала из Лазаревца.

По два гола за петоструког узастопног првака Србије постигли су Александар Катаи и Милан Павков, док је пети гол био дело Гелора Канге.

Могла је победа црвено-белих да буде и убедљивија, али је млади Стефан Лековић промашио пенал у 87. минуту.

У осталим утакмицама фудбалског шампионата Србије одиграним вечерас Војводина је убедљиво славила на гостовању против Младости ГАТ са (4:0), а ТСЦ и Јавор одиграли су меч без голова.

После некомплетног другог кола једино Црвена звезда и Војводина имају максималан учинак и два тријумфа. Куриозитет је да обе екипе нису примиле гол, али београдски црвено-бели имају бољу гол разлику – 9:0 наспрам 5:0, колико имају Новосађани.

У мечевима одиграним у петак, Партизан је у седмом минуту судијске надокнаде голом Рикарда Гомеса из пенала избегао пораз од Радничког у Нишу (3:3), Спартак је на свом терену савладао Радник са 2:0, док је Чукарички славио на гостовању Новом Пазару са 2:1.

Сутра се састају Раднички Крагујевац – Младост (17.30) и Напредак – Вождовац (20.00).

Voša ubedljivo do pobede u gradskom derbiju protiv Mladosti!