Звезда декласирала ФМП 30. пут у низу и ставила руку на пехар

Кошаркаши Црвене звезде победили су ФМП резултатом 110:71 (24:18, 29:11, 26:23, 31:19) у првој утакмици финалне серије Кошаркашке лиге Србије.

На тај начин изабраници Дејана Радоњића повели су са 1-0 у серији и у недељу од 20.00 ће имати прилику да одбране титулу шампиона Србије и комплетирају трипл-круну ове сезоне, након пехара Купа Радивоја Кораћа и АБА лиге.

Црвено-бели су по 30. пут узастопно савладали истог ривала, који је још једном био потпуно беспомоћан против истог ривала.

Овог пута ниједног секунда није било резултатске неизвесности, пошто је Звезда меч отворила серијом 6:0, а предњачио је на почетку Огњен Кузмић који је врло рано у првој четвртини стигао до двоцифреног учинка.

ФМП је узвратио и почетком друге деонице стигао до заостатка од 24:22, а онда је уследила серија Звезде од 15:0 и разлика је експресно отишла на +17.

ФМП је играо зону 3-2, а Звезда је немилице решетала кош гостију кроз рекет преко расположених Кузмића и Луке Митровића.

У завршници првог полувремена се разиграо и Ерон Вајт, дошавши до девет поена, а тачку на изванредно полувреме ставио је Огњен Добрић тројком са звуком сирене за 53:29 и одлазак у свлачионицу.

ФМП је у трећој деоници успео да одговори већом енергијом и бољом ефикасношћу у нападу, али – Звезда је узвратила још бољом.

Огњен Добрић је пронашао ритам и наставио у њему да игра до краја, па је погађао тројке које су константно увећавале разлику у корист црвено-белих.

Меч је преломљен много пре краја, па су у последњих неколико минута обе екипе спустиле темпо и чекале крај утакмице која ни у једном моменту није изгледала као финале националног шампионата.

Гостујући тим је у последњој четвртини био изразито нервозан толико да су играчи ФМП-а направили чак три неспортска фаула.

Оно што може да брине Дејана Радоњића и његов стручни штаб јесте повреда Остина Холинса који је у трећем кварталу пао право на колено и није могао самостално да напусти паркет.

Друга утакмица финалне серије биће одиграна у Железнику, у недељу од 20.00.

Evroliga najavila povratak Obradovića (FOTO)