Звезда боља од Цедевита Олимпије за финале са Партизаном

Кошаркаши Звезде пласирали су се у финале АБА лиге и тако заказали дуел са „вечитим“ ривалом Партизаном. Црвено-бели су у трећој утакмици победили Цедевита Олимпију резултатом 88:78.

Звезда је добила прву утакмицу на свом терену, потом је Олимпија у Љубљани после узбудљивог дуела и продужетка изборила „мајсторицу“, у којој је српски клуб, поново на свом терену славио.

Прве две утакмице финалне серије требало би да се играју у петак и недељу, домаћин ће бити Црвена звезда.

Када је реч о дуелу против Цедевита Олимпије, било је много преокрета, тензије. Најефикаснији у тиму Звезде био је Никола Калинић са 15 поена, 11 је постигао Никола Ивановић, по 10 Огњен Добрић и Огњен Кузмић.

Звезда је одлично почела утакмицу. Од самог старта је водила и повећавала предност, која је на крају прве деонице била плус 11.

Како су завршили прву, тако су црвено-бели почели другу четвртину. Фуриозна је била Звезда у коначној борби за финале, а у том периоду имала је и 19 поена предности.

Ипак, тада је Цедевита Олимпија заиграла много боље. Гости су направили серију 15:0 у другој четвртини и смањили на само четири поена заостатка.

Поново је Звезда била одлична на почетку деонице. Старт другог полувремена донео је серију 8:0, уз неколико атрактивних потеза, попут закуцавања Николе Калинића, или кош Бранка Лазића уз фаул.

Било је 13 поена предности, али то Цедевита Олимпију није индиспонирало, па је клуб из Љубљане 7:0 пришла на минус шест, највише захваљујући одличном шуту за три поена.

Звезда је у тим тренуцима показала квалитет. Никола Ивановић је почео да погађа, црвено-бели су генерално добро шутирали са дистанце, па је разлика брзо отишла поново на 20 поена.

Црвена звезда је направила серију 17:0 у другом делу треће четвртине.

Уследила је нова серија, овог пута Цедевита Олимпије. Седам везаних поена дали су гости и на крају трећег периода имали прихватљивих 13 поена заостатка.

Успели су гости да смање на осам поена заостатка почетком четврте четвртине, али Звезда више од тога није дозволила, па је на крају победила.

Било је много тензија у дворани „Александар Николић“, чак је у једном тренутку и тренер Дејан Радоњић морао да смирује навијаче. Такође, у самом финишу утакмице дошло је до сукоба Николе Калинића и играча Олимпије, некада Партизана Еда Мурића, што је завршено обостраном техничком грешком.

Kari: Posao još nije gotov