Звезда без среће у финишу – Олимпијакос осигурао плеј-оф

Кошаркаши Олимпијакоса су победом над Црвеном звездом у Арени резултатом 89:86 у мечу 33. рунде Евролиге осигурали пласман у плеј-оф коло пре краја регуларног тока сезоне.

Звезда има скор 11-22, а и пре ове утакмице се знало да ће сезону окончати на 16. месту. Олимпијакос има скор 21-12 и обезбедио је директан пласман у плеј-оф јер је бољи у међусобном скору од седмопласираног Макабија, оба пута је ове сезоне савладао израелски клуб.Утакмица је почела минутом ћутања за жртве терористичког напада у Москви 22. марта.

Гости су много боље отворили меч иако су били лишени помоћи српских репрезентативаца Николе Милутинова и Филипа Петрушева. Изабраници Јоргоса Барцокаса су после пет минута водили 10:2, али се Звезда брзо вратила и смањила у једном тренутку на 11:12. До краја деонице гости су направили нову серију па су после 10 минута имали плус девет (23:14).

У другој деоници Звезда је заиграла боље па се на полувреме отишло са само плус три за Олимпијакос (42:39). Средином треће деонице било је 52:52, а у последњих 10 минута се ушло са плус један за домаће (64:63).

На 4.55 пре краја Олимпијакос је водио 75:69, али је Звезда тројком Рокаса Гедратиса на 91 секунду пре краја смањила на 81:82, а тројком Адама Ханге изједначила на 84:84 47 пре краја.