Звезда без енергије у Турској, Трабзон без муке до бодова

Фудбалери Трабзонспора победили су Црвену звезду са 2:1 у утакмици другог кола Лиге Европе.

Црвена звезда није успела да дође до првих бодова у Лиги Европе ни у другом колу групне фазе.

После пораза на свом терену од Монака, Звезда је поражена у гостима од Трабзона.

Звезда је опрезно и дефанзивно ушла у меч у Турској, али није успела да се одбрани од почетног притиска домаћих.

Трабзон је нападао од самог старта, што се исплатило у 16. минуту.

Звезда није добро бранила корнер – није изнела или избацила лопту, па је Трезеге савршено центрирао и пронашао самог Хамшика, који главом без проблема спроводи лопту у мрежу.

Како је време одмицало, домаћин је спуштао темпо и умртвио утакмицу, док дефанзивна Звезда није имала идеју како да запрети домаћину.

Александар Катаи је ушао у игру на старту другог дела игре и Звезда је моментално заиграла офанзивније, али су шансе црвено-белих значајно умањене у 63. минуту, када је Кангва добио други жути картон.

Трабзон је, пет минута касније, искористио грешку Гелора Канге – Бакасетас је узео лопту, упослио Трезегеа, који је страховито шутирао и удвостручио предност.

Звезда је успела да затресе мрежу, али је гол стигао прекасно – у 89. минуту.

Вељко Николић је лепо гађао сам угао и постигао утешни гол.

У другом мечу групе Х, Ференцварош је у гостима победио Монако са 1:0.

Ференцварош је први у групи са шест бодова, Трабзон је други са три, колико има и трећепласирани Монако, док је Звезда без бодова.