Зверев издржао налет Ожеа-Алијасима и пласирао се у полуфинале

Александер Зверев је последњи полуфиналиста Мастерса у Мадриду.

Немачки тенисер је у последњем мечу дана на стадиону „Маноло Сантана“ победио десетог играча света, Канађанина Феликса Ожеа-Алијасима, 6:3, 7:5.

Била је то пета победа Зверева против Феликса у њиховом седмом окршају, а меч је трајао 115 минута.

Тенисер из Хамбурга је од почетка показао да је решен да остане на путу одбране трофеја ког је освојио прошле године.

Зверев, трећи рекет света, направио је брејк у трећем гему почетног сета та 1:2.

У преостала три сервис гема до краја сета изгубио је свега поен и тако је без великих проблема стигао до 6:3, пошто је направио брејк и у деветом гему.

Наставио је у сличном ритму, одмах је у другом гему дошао до новог брејка и 2:0.

Имао је у наредном гему доста проблема са сервисом, направио је три дупле сервис грешке, али Канађанин то није искористио, пропустио је две брејк шансе.

На 4:1, Зверев је имао четири брејк лопте у маратонском гему који је трајао 16 минута, али је Канађанин издржао и смањио на 4:2.

Тенисер из Монтреала је вратио брејк и смањио на 4:3, а затим изједначио на 4:4.

На 5:4, Зверев је испустио две меч лопте на сервис противника, али је зато искористио прву наредну, у 12. гему и све је било готово.

Зверев ће у суботу од 21 час у полуфиналу играти против Грка Стефаноса Циципаса који је са 6:3, 2:6, 6:4 победио Андреја Рубљова.

У првом полуфиналу од 16 часова играју Новак Ђоковић и Карлос Алкарас.