У односу на пуњење мобилног телефона, кување кафе у електричном кувалу или кориштење апарата за бријање, пеглање троши много електричне енергије, више него што мислите.
Узмите у обзир чињеницу да вам за 70 шоља филтер кафе или за кориштење апарата за бријање 2.000 пута треба један киловат-сат струје. Подаци немачке организације за енергетску делотворност (НЕА) указују на то да се ради о половини количине електричне енергије коју потрошите за пола сата кориштења пегле.
Ако желите да уштедите електричну енергију не користите дугме за пару, јер ваш уређај користи 90 одсто енергије да би воду претворило у пару. Добра вест је да дејство паре можете постићи на јефтинији начин. Из НЕА саветују да поквасите одевни предмет пре самог пеглања.
Немачка модна саветница Соња Грау предлаже да навлажите танку памучну кухињску крпу и њоме прекријете одевни предмет па га потом опеглате.
„Важно је да је изаберете заиста врло танку памучну тканину“, каже Грау, додајући како управо таква тканина умогућава топлини из пегле да допре до одеће.
Саветује и да не претерате са прскањем крпе водом, јер не сме бити премокра, већ само влажна.
„Имајте на уму да има много тканина и комбинација материјала које не морате ни да пеглате. Једино је важно да одевни предмет извадите одмах из машине за веш, јер би у супротном могао да се згужва“, каже Грау.
Kada bi dete trebalo da dobije prvi džeparac? Na ovaj način izračunajte idealan iznos
Преузмите андроид апликацију.