Почетна > Србија
Србија

Значајне активности на пољу заштите животне средине у Чачку

На седници Oдбора за заштиту животне средине одржаној ван седишта Народне скупштине, у Чачку, чланови Одбора су информисани о капиталним инвестицијама из области заштите животне средине у Чачку.
Фото: Градске инфо

Чланове Одбора поздравио је градоначелник Чачка Милун Тодоровић, наводећи да је Град Чачак у протеклом периоду уложио велике напоре да се направе помаци у заштити животне средине. Указао је да се интензивно радило на измени и допуни планских аката, како би се омогућио што квалитетнији развој у овој области.

Тодоровић је упознао чланове Одбора и са конкретним пројектима који су покренути на територији Града Чачка и у сеоским подручјима, а тичу се заштите животне средине и умањења загађивања ваздуха.

Мирјана Ђоковић, помоћник градоначелника за област заштите животне средине, панел презентацијом представила је капиталне пројекте Града Чачка и програм заштите животне средине Града Чачка. Истакла је да је стратешки план животне средине Чачка донет 2018. године, а да локална самоуправа сваке године доноси план рада, који се ослања на кровне документе у овој области.

Фото: Градске инфо

У области управљања отпадом, Ђоковић је навела да је Град Чачак потписао Меморандум о сарадњи у Програму подршке за примарну селекцију отпада из ИПА 2017, са циљем побољшања управљања отпадом у Граду Чачку, у складу са стандардима Европске уније и законодавством Републике Србије, а вредност пројекта износи 898.000 евра, са суфинасирањем Града Чачка од 106.000 евра.

Она је навела да је у току завршна фаза припремне пројектне документације за постројење за отпадне воде, те да је Чачак највећи оснивач са уделом од 26,88 одсто у регионалном систему управљања отпадом „Дубоко“ и да је систем примарне селекције у Чачку развијен на 65 одсто, са сталном потребом повећања тог процента.

Фото: Градске инфо

За сам крај седнице, чланови Одбора усвојили су закључак да су у Граду Чачку предузете значајне активности у циљу унапређења стања на пољу заштите животне средине.

Седница ван седишта Народне скупштине одржана је уз подршку пројекта „Јачање парламентарне демократије и инклузивног политичког дијалога“ који спроводи УНДП уз подршку Швајцарске.