Злато за боксера Мирончикова, 21 медаља за Србију на Медитеранским играма

Српски боксерски репрезентативац Владимир Мирончиков освојио је златну медаљу на Медитеранским играма, што је укупно 21. медаља за српски тим у Орану, јубиларна 10. златна.

Он је у финалу савладао Алжирца Мохамеда Хумрија подељеном одлуком судија 2:1.

Ово је друга боксерска медаља за Србију на Медитеранским играма, након што је прву, бронзану, освојио Омер Аметовић.

Седми такмичарски дан на играма био је најуспешнији за тим Србије, јер су наши репрезентативци успели да освоје чак пет медаља.

Дан је кренуо сјајним наступом Теодоре Вукојевић. Она је у дисциплини пуцање ваздушном пушком освојила сребрну медаљу. Теодора је у квалификацијама пуцала нешто слабије него у финалном делу такмичењу.

У финале је из квалификација ушла као осма. У финалу је пуцала много боље и стабилније, не дозвољавајући такмичарки из Словеније да је престигне на другом месту, иако је разлика била веома мала.

Француска такмичарка Мулер је од почетка финалног дела „приграбила“ прво место које није испуштала до краја, чак и у мечу за златну медаљу са Теодором.

У мечу који је представљао репризу дуела за златну медаљу са Првенства Европе када је Теодора била боља, овога пута Мулер је однела победу 16:6 и нашој Теодори је припало сребро.

Дамир Микец је наставио сјајан низ наших стрелаца, али и комплетног Тима Србије. Он је у пуцању ваздушним пиштољем силовито кренуо у квалификацијама. Од самог почетка, Дамир Микец је сигурно пуцао не испуштајући прво место из руку.

Дамир је меч за злато почео добро, и у једном моменту је имао и вођство од 8:4, али је Келес успео да изједначи на 8:8. Међутим, од тог момента Микец није дозволио свом противнику да победи ни у једној серији до краја и остварио је победу од 16:8.

Нову златну медаљу данас освојила је брилијантна Милица Гардашевић у скоку удаљ. Милица Гардашевић је и пре наступа важила за једну од фавориткиња, имајући у виду резултате које остварује већ дужи временски период, а посебно након скоро одржаног митинга Дијамантске лиге у Риму где је у врхунској конкуренцији освојила четврто место.

Од самог старта такмичења, Гардашевић је кренула одлучно и већ након прве серије скокова заузела је прво место које је само у једном тренутку у другој серији препустила Тавареш из Португала.

Када су све такмичарке скочиле у последњој серији, било је јасно да је Милица освојила злато. Упркос томе, наша скакачица је показала колико је велика спортисткиња, изашла је на залетиште и у последњој серији извела је најбољи скок вечери – 6.67 метара.

Боксер Владимир Мирончиков заокружио је данашњи дан трећом златном медаљом за наш Тим коју је освојио у категорији до 81кг.

Поред 3 златне и 1 сребрне, једину бронзану медаљу нашем Тиму донео је наш џудо ас, Александар Кукољ. Наш борац кренуо је са победом у четвртфиналу, да би у полуфиналу изгубио од домаћег такмичара. Ипак, у мечу за бронзану медаљу, Александар је показао квалитет и ипоном је завршио меч у своју корист.