Жиру: Срећан сам због голова, али сам разочаран резултатом против Наполија

Фудбалер Милана Оливије Жиру изјавио је данас да је срећан што је постигао два гола против Наполија у дерби мечу 10. Серије А, али је додао да је разочаран што „росонери“ нису успели да победе у Напуљу, преноси Скај Италија.

Милан је синоћ одиграо у Напуљу без победника 2:2 са екипом Наполија, а оба гола за госте постигао је Жиру.

„Срећан сам што сам постигао два гола и захвалан сам играчима који су ми омогућили доста шанси. Међутим, разочаран сам резултатом. Створили смо много шанси. Могли смо да победимо, али нисмо успели да затворимо утакмицу“, рекао је Жиру.

Он је подсетио да Милан на три меча Лиге шампиона ове сезоне није успео да постигне ниједан гол.

„Наполи је добро реаговао пошто смо одлично одиграли прво полувреме. Знали смо да ће да буде теже у другом полувремену. Самопоуздање им је порасло после првог гола. Међутим, могли смо да урадимо нешто више“, додао је француски фудбалер.

Жиру је био љут зато што је замењен у 81. минуту утакмице са Наполијем.

„Љут сам и фрустиран, јер сам видео да је Интер победио на сваком мечу. Надам се да нас ова два изгубљена бода неће касније коштати. Ја сам само човек, нисам робот. Био сам разочаран, јер сам сигуран да сам могао да помогнем саиграчима. Имао сам још енергије, хтео сам да останем на терену.

Наравно, смирио сам се на терену и извинио сам се тренеру. Поштујем његову одлуку, само сам желео најбоље за тим. Морали смо да победимо“, закључио је Жиру, који је ове сезоне постигао шест голова и имао је три асистенције на 12 мечева за Милан.

Фудбалери Милана се налазе на трећем месту на табели Серије А са 22 бода.