Жезус блистао против Лестера, распуцани Сити прегазио Борнмут

Фудбалери Манчестер ситија савладали су екипу Борнмута са 4:0 у мечу другог кола Премијер лиге. Победу је уписало и Арсенал, који је са 4:2 надиграо Лидс.

Изабраници Пепа Гвардиоле рутински су уписали још једну победу, овога пута убедљиву над Борнмутом.

Сити је у првих 45 минута решио питање победника, пошто је у првом делу постигао три гола.

У 19. минуту Гундоган је начео мрежу гостију, а погађали су још и Де Брујне и Фоден.

Сити је коначних 4:0 поставио у 79. мминуту, када је Лерма постигао аутогол.

Ревија голова виђена је и на утакмици Арсенала и Лестера у Лондону.

Два гола постигао је Жезус у првом полувремену, први у 23, а други у 35. минуту.

Лестер је учинио меч веома занимљивим у другом делу утакмице.

Играо се 53. минут када је Салиба сместио лопту у своју мрежу, чиме је Лестер смањио на 2:1.

Ипак, само два минута касније, Жезус је био асистент код гола Џаке.

„Лисице“ су се други пут у живот вратиле у 74. минуту, када је Медисон затресао мрежу за 3:2.

Ипак, Арсенал је до краја сусрета постсигао још један гол, којим је разрешио све дилеме.

Поново је Жезус био асистент, а коначних 4:2 поставио је Мартинели у 76. минуту.