Почетна > Живот и стил
Живот и стил

Желите да оставите добар први утисак? – Ово су понашања која људи баш не воле

Оставити добар први утисак је од виталног значаја када су у питању разговори за посао, први састанци или важни договори са шефом, па је заиста пожељно да будете свесни свог понашања јер управо оно људе привлачи или потпуно одбија. Ево на шта треба обратити посебно пажњу.
Фото: Pexels/Pixabay
Превише фотографија на мрежама

Ако сте особа која у току дана дели снимке са путовања, дипломирања рођака и пса обученог у јакницу, требало би да размислите о тој навици. Одређене студије указују да превише фотографија на Фејсбуку може да нашкоди односима у стварном животу.

– Будите опрезни када делите слике и размислите како ће то схватити други који их виде. Иако је дељење одличан начин за добре односе, може им такође и наштетити – каже Бен Мардер, са Универзитета у Единбургу, а пише Бизнис инсајдер.

Прерано откривање нечег изузетно личног

Док поверење може довести до блискости, рано откривање превише интимних детаља изазива утисак несигурности и смањује атрактивност. Кључ је у правој равнотежи личних информација. Дељење мање осетљивих детаља, као што су хобији или успомене из детињства, може учинити људе привлачнијима и приступачнијима, говори једна студија из 2013. године.

Стално питате, мало одајете о себи

Самооткривање може предвидети блискост, али само ако је обострано, анализе су студије објављене на порталу Рисрч Гејт.

Скривање емоција

Људи који су потискивали своје емоције оцењени су као мање симпатични и мање екстровертни и пријатни у поређењу са онима који су природно изражавали своје осећања, резултати су студије из 2016. године са Универзитета у Орегону.

Постављање профилне фотографије изблиза

Ако вам се на Линкедину, рецимо, налази ваша фотографија са лицем практично збијеним уз камеру, било би мудро да је промените.

Истраживања из 2012. сугеришу да се лица фотографисана са само 45 центиметара сматрају мање поузданим, атрактивним и компетентним од лица фотографисаних са веће удаљености.

Прикривено хвалисање

У покушају да импресионирају пријатеље и потенцијалне послодавце, неки људи прикривају хвалисање. То се открива кроз примере као што је „Можда ми недостаје баланс у животу, доста и посвећено радим, скоро да се не опуштам, јер ми је важно постигнем најбоље резултате.

Ово понашање друге особе једноставно не воле.

Без осмеха и незаинтересованост за саговорника

Када сте на неком догађају и упознајете много нових људи, може бити тешко све време задржавати осмех на лицу. Ипак покушајте да се бар смешкате, саветују стручњаци.

Млак стисак руке

Чврсто руковање оставља бољи утисак јер се људи који се рукују чвршће сматрају отворенијим и мање социјално анксиозним од оних са млаким стиском руке.

Najlepše se smeju tužni: Sedam znakova da je neko nesrećan iako se trudi da to ne pokazuje

Преузмите андроид апликацију.

Ознаке