Станична зграда железничке станице у Новом Саду званично је завршена након вишемесечних радова, а како је истакнуто пројекат је завршен пре рока. Свечаном отварању присуствовали су министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић, председница Покрајинске владе Маја Гојковић и градоначелник Новог Сада Милан Ђурић.
Милан Ђурић, први човек Града, навео је да станица изгледа модерно, али да је и даље сачувана њена аутентичност.
-Ово је веома важан пројекат за Нови Сад, хвала држави, премијеру Милошу Вучевићу и ресорном министарству. Добили смо средстава за реконструкцију Футошког парка и за уређење вртића “Црвекапа” у Футогу, а сва средства определила је држава. Надам се да ће ускоро кренути и радови на пешачко-бициклистичком мосту- речи су Ђурића.
Министар Весић је истакао да су веома поносни на то како станица данас изгледа и да је уложено укупно 16 милиона евра и најавио новости за брзу пругу до Суботице.
-Она има и нове делове, али је суштински сачувана уз помоћ Завода за заштиту споменика. До краја августа и почетком септембра ћемо завршити свце друге станице на прузи Нови Сад- Суботица. Имамо неке нове станице у Врбасу и Ловћену. У августу ћемо обављати статичне пробе, а од среде октобра крећу вожње од Новог Сада до Суботице, а до краја новембра имаћемо редован саобраћај на овој релацији. Пруга ће бити завршена годину и по дана пре рока. Кроз ову станицу пролазиће 150 возова дневно када буде пуштен саобраћај до Суботице. У Новом Саду биће и соба из које се контролише саобраћај до Суботице, а таква једна постоји и на Прокопу. Од пет сати ујутру до 22.00 часа ће ићи возови до Суботице- нагласио је министар Весић.
Маја Гојковић, председница Покрајинске владе, казала је да је изузетно важно да се превазилазе европски стандарди.
-Ова инвестиција постаје аеродром Новог Сада и Војводине, јер је нама ово нешто најважније. Почетком јесени биће већи број студената који ће свакодневно користити возове до Београда. Одлична је била сарадња извођача и пријектаната са Заводом заштите културе и заштићено је као културно добро.
Преузмите андроид апликацију.