Почетна > Живот и стил
Живот и стил

Због ових седам грешака нам се чини да козметички препарати не делују

Данас користимо све више козметичких производа, што има својих предности, али и мана.
Фото: Pixabay/5882641

Нека козметичка средства немају јасно и прецизно упутство за употребу, па их жене често користе погрешно, а то им може донети више штете него користи.

Можда нисте имали проблема, али вам неће штетити да сазнате неке трикове и тако извучете максимум из одређених производа.

Међу бројним производима за негу коже издвојило се неколико најпопуларнијих, међутим многи не знају како да их правилно употребљавају како би остварили најбоље резултате.

Сви имамо развијену барем минималну јутарњу и вечерњу бјути рутину. Иако је на друштвеним мрежама проток информација о нези коже толико велики да не стигнемо ни да испратимо све најновије трендове, успели смо по који да ухватимо и уврстимо у своју рутину.

Фото: Pixabay/kerdkanno
Исти производи за неке чине чуда, док се чини како код других уопште не делују. Свако од нас је другачији и производи могу другачије деловати на нашу кожу, али велике су шансе да производ не делује јер га неправилно користимо.

Бројни стручњаци се слажу како су управо ово највеће грешке које чинимо када су у питању производи за негу коже, те да уз неколико малих корекција можемо да осетимо колико су заправо корисни.

Не користимо довољно креме за сунчање
Фото: Pixabay/chezbeate

Да је крема са заштитним фактором кључна у одржавању младоликог изгледа коже већ знамо, међутим колико је заправо треба нанети? Стручњаци се слажу да количина креме са заштитним фактором коју просечна особа користи није довољна. Да би осетила потпуну заштиту од сунца, потребно је на лице да ставимо креме колико стане на испружени кажипрст и средњи прст.

За заштиту остатка тела потребна је барем једна велика кашика креме за сунчање, а ако користите заштиту у спреју, сваки део коже треба да напрскате. Такође би било добро крему изнова наносити сваких пар сати, поготово ако се купамо у мору или базену или ако се много знојимо.

Ретинол користимо као део јутарње рутине

Ретинол је одличан савезник у одржавању младалачког изгледа коже, али ако се не користи исправно може да изазове појаву хиперпигментације и перутање коже. Овај популаран састојак кожу чини осетљивијом на сунчево зрачење па га је зато потребно наносити увече, пре спавања. Такође га је боље користити током јесењих и зимских месеци када је зрачење сунца мање интензивно.

Крема за подручје око очију није само за очи

Само зато што се тако зове, крема за подручје око очију не наноси се само на капке и искључиво испод очију.

Како би била најделотворнија, оваква крема или серум наносе се и на подручје уз слепоочницу, као и на врх јагодичне кости. Ово је начин на који се спречава појава ситних бора око очију.

Уље наносимо на суву кожу

Ако имате проблема са сувом кожом сигурно сте већ посегнули за уљем, али велике су шансе да га неправилно користите. Уље на сувој кожи може остављати непријатан масни траг који многима смета, али ако га нанесете на мокру кожу доста лакше се упија.

Такође, уље нанесено на мокру кожу задржава више влаге у њој па тако кожа остаје мекша и више хидрирана.

Погрешно спајамо козметичке производе

Док су одређени састојци врло делотворни сами за себе, када их спојимо могу да изгубе благотворна својства. Најбољи пример су витамин Ц и ретинол који делују на потпуно различитим пХ вредностима, а када их спојимо постану скоро неупотребљиви. Још један пример је наношење витамина Ц на влажну кожу или одмах након тонера. Витамин Ц постаје нестабилан у контакту с водом па му тако умањујемо ефикасност. Због тога га је најбоље наносити на суву кожу, не исти дан кад и ретинол.

Антиперспирант стављамо у погрешно доба дана
Фото: Pixabay/DaModernDaVinci

Мање је познато да антиперспиранте заправо потребно наносити на суву и чисту кожу у периоду када су жлезде које луче зној најмање активне. Тај период је обично вече па је зато најбоље заштиту од знојења нанети пре спавања.

Пребрзо наносимо производе за негу коже

Једном када умијете лице и очистите га тоником, сачекајте неколико минута пре него што нанесете серум. Када нанесете серум, причекајте три до пет минута пре наношења хидратантне креме и тако поновите за сваки корак неге. Ако не дајете кожи довољно времена да упије производе, једноставно ће се сви разредити сваким следећим производом и ефективност ће им бити на мањем нивоу.

Регенератор за косу се наноси пре шампона
Фото: Pixabay/SocialButterflyMMG

Бројни професионални фризери сада тврде да би регенератор требало да се наноси на косу пре шампона, што је потпуно супротно од оног што смо досад сви мислили и радили. Ако промените редослед, коса ће, наводно, бити пуно мекша и изгледаће здравије. Па, пробајте.

 

Преузмите андроид апликацију.