Добра је пракса и да повремено пустите машину да ради напразно, на највишој температури, да се у њој не би накупљали прљавштина и бактерије.
Врућа вода доприноси чистоћи бубња и одводног црева машине за прање веша, а
микробиолози саветују да одећу перемо на најмање 60° степени, што се посебно односи на дечију одећу, јер су деца осетљивија и имунитет им још увек није потпуно развијен.
Иако се прање веша на нижим температурама можда чини као добра идеја, али и еколошки прихватљивија, нека истраживања су ту идеју оповргнула и рекла како би веш ипак требало да перемо на нешто вишим температурама.
Ове ствари немојте никада да перете у машини за прање веша
Према истраживачима, одећа која се пере на ниским температурама може да преноси бактерије попут ешерихије коли, које живе на нашој кожи и у организму, и то на температури од 37° степени, што значи да их ниска температура од 30° степени неће убити.
Микробиолози из тог разлога саветују да се одећа пере на најмање 60° степени, а посебно када је реч о дечијој гардероби.
Како бисте били сигурни да сте се прањем решили свих бактерија, стручњаци саветују и да повремено укључите и празну веш-машину.
Празну машину укључите на највишу температуру, како бисте уништили бактерије.
Преузмите андроид апликацију.