Почетна > Живот и стил
Живот и стил

Зашто не бистe требали сушити веш у стану?

Како цене енергије често расту, многи од нас су напустили машине за сушење веша у корист одеће која се суши на ваздуху.
Фото: Pixabay/Hans

Али сушење одеће код куће, нажалост, има своје недостатке. Стручњаци за квалитет ваздуха објаснили су опасности од држања мокре одеће у затвореном простору.

У зградама, буђ је обично узрокована недостатком вентилације и повећаном влажношћу, а почиње као гљивица која природно лебди у унутрашњем и спољашњем ваздуху.

Иако гљивице обично нису проблем за већину одраслих, оне могу бити опасне за децу, као и за особе са респираторним проблемима или слабим имунолошким системом.

Али када се ове споре таложе на површинама и постану плесни, могу изазвати алергије, хроничне прехладе, иритацију коже и погоршати астму и екцем. Најбољи начин за борбу против буђи у кући је борба против влажних услова које можете наћи у посебно проблематичним подручјима као што је купатило, а сушење одеће у затвореном неће помоћи ситуацији. Kада сушите мокру одећу у кући, влага из чистог прања испарава и таложи се на плафонима и зидовима, погоршавајући постојеће проблеме са влагом.

Да бисте смањили ризик од развоја буђи када сушите мокру одећу у стану, увек држите отворен прозор у просторији како бисте испустили вишак влаге из ваздуха.

Пошто се буђ може брзо акумулирати на зидовима и плафонима, додатни начин да се то спречи је коришћење одвлаживача ваздуха. Електрични одвлаживачи раде тако што усисавају ваздух, извлаче вишак влаге у резервоар за воду, а затим поново испуштају ваздух у атмосферу.

Још боље је да отворите прозоре и направите проток ваздуха кроз ваш дом. Још један јефтин трик за уклањање влаге са зидова и прозора је постављање посуда за со на прозорску даску када сушите одећу, јер ће то помоћи да се апсорбује вишак влаге у ваздуху.

Da li znate zašto korpa za veš ima rupice? Čak i ako se nikada niste to zapitali, odgovor će vas malo zateći

Преузмите андроид апликацију.