Време је да поново почнемо са интензивнијим коришћењем крема за сунчање.
О штетности сунчања све је речено, али није наодмет да се боље упознамо с правилном употребом крема, лосиона и уља које наносимо током летњих дана
Прерано старење и рак коже довољни су разлози да крема за сунчање, због спречавања негативног УВ зрачења, постане обавезан део неге у сунчаним данима. Кад је реч о кремама за заштиту од сунца које садрже заштитни фактор, овде не важи правило „мање није више“.
Тачније, што више слојева нанесете на тело, имаћете бољу заштиту, нарочито кад сте директно изложени сунцу, било да сте на плажи, било у шетњи градом.
Обратите пажњу на рок трајања
Обратите пажњу и на рок трајања овог препарата. Лако се може десити да вам од прошлог лета остане нешто уља или креме, па такве производе обавезно треба бацити (нарочито ако су коришћени). Осим што немају ефекта, велике су шансе да су се у њима развиле бактерије, које могу наштетити вашој кожи. Можете да користите једино ону коју нисте отварали, а којој рок није истекао.
Прво крема, па тек онда заштитни фактор
Кад је шминка у питању, иако постоје подлоге, пудери и ружеви са заштитним фактором, најсигурније је да на лице најпре намажете адекватну крему, па тек након што је кожа упије, нанесете шминку. Такође, на лице и врат се наноси јачи фактор него на остатак тела јер је ту кожа много осетљивија.
Мажите се након сваког купања
Иако на боцама пише да су креме за заштиту водоотпорне, научници тврде другачије – да после сваког пливања тело мора поново детаљно да се намаже, ма колико јак фактор креме користили.
Ovo su slatkiši koje možete da jedete u neograničenim količinama
Преузмите андроид апликацију.