Кућним биљкама потребна је нега, а немојте заборавити на једностанву рутину.
Кућним биљкама потребна је велика пажња при одржавању, где, наравно, спада заливање, али постоји једна ствар на коју многи заборављају када је нега биљака у питању.
На то је указао један стручњак за бригу о биљкама, а у питању је брисање прашине, које је, заправо, изузетно важно.
Како је истакао Хари Бодел, стручњак за баштованство и биљке, брисање прашине с кућних биљака има снажне бенефите.
„Накупљање прашине у било ком подручју дома никада није добра ствар. Она може да узрокује алергије, утиче на дисање, али и да утиче на то да биљке не буду на свом максимално „здравом“ нивоу“, објаснио је он.
„Када су листови прекривени прашином, не могу да добију оптималну количину светла која им је потребна за фотосинтезу. Тако биљке не могу да произведу кисеоника колико би требало, а тиме се пропушта један од највећих бенефита од њих. Уз то, боре се са растом и могу кренути да вену ако не добијају светло које им треба, а све због прашине“, истакао је он.
Поред тога, наглашава да треба водити рачуна о штеточинама и болестима, честим проблемом током зимским месеци.
Дакле, то значи да би требало брисати биљке једном или неколико пута недељно, а онда анализирати да ли је то довољно или превише. Стручњак је додао да је најбоље користити крпу од микрофибера, а њоме склонити што је више могуће прашине.
„Држите лист одоздо једном руком и онда нежно крпом пређите преко површине листа. Морате да придржавате лист да се не откине или оштети. Ако су листови мали, можете их брисати четкицом, јер би крпа могла бити превелика“.
„Када сте обрисали биљке, можете да проперете листове. Навлажите крпицу и истом методом, уз придржавање, обришите листове и стабљике. Оставите биљку да се осуши пре него што је вратите на своје место“.
Експерт истиче да ово не доприноси само здрављу биљке, већ и укућана.
Ne dozvolite da vam se drvo novca osuši tokom zime: Evo kako da ga sačuvate do proleća
Преузмите андроид апликацију.