Градоначелник Новог Сада Милан Ђурић обишао је реконструкцију 182 квадратна метра најстаријег здања у Будисави, објекту Месне заједнице и канцеларије. Након више десетина година ово здање добиће нови сјај.
„Данас смо у једном од најстаријих насељених места Новог Сада, наредне године славе 140 година постојања. Обишли смо просторије које су почеле да се реконструишу пре месец дана, од пода до крова Месне заједнице и канцеларије. Финансира Град преко Градске управе за имовину и имовинско-правне послове и уложено је 40 милиона динара. Објекат ће бити велелепан кад се заврши. Драго ми је да се ради под будним оком Завода за заштиту споменика културе Новог Сада, пошто је објекат саграђен крајем 19. века. Градили су га грађани Будисаве за своја окупљања и дружења. Крајем лета ове године добићемо потпуно реновирани објекат, а онда нам следи партнерно уређење које треба да прати овај објекат и Дом пензионера“ нагласио је градоначелник.
Он је подсетио да је 2019. године у предшколску установу “Радосног детињаства” уложено више од 20 милиона динара за четири нове собе у постојећем вртићу, у које је уписано додатних 100 деце.
„У последњих десет година уложено више од 500 милиона динара у Будисаву. Уложено је 13 милиона динара у обнову једног дела основне школе и опрему. Доказ је да гледамо да развијамо сва места. Симболика је да овде имамо и три цркве, што показује да је Будисава мултикултурална средина и да ће мештани моћи за пет месеци да преко своје Месне заједнице лакше преносе своје захтеве Граду“ навео је Ђурић.
Јасна Даничић, председница Месне заједница “Будисава”, рекла је да је реновирање објекта од изузетног значаја за житеље Будисаве.
„По завршетку радова очекујемо нову фасаду и леп спољашњи изглед који ће улепшати наш центар. У унутрашњости имамо канцеларије месне заједнице, венчану салу и друге објекте. По завршетку свих радова очекујемо и нови намештај. Радови су значајни јер велики број људи свакодневно долази у месну заједницу“- речи су Даничић која се на крају захвалила Граду.
Реконструкција 105 паркинг места на Булевару ослобођења, радови од Пап Павла до Јеврејске
Преузмите андроид апликацију.