Вујачићев хитац за три бода Партизана (ВИДЕО)

Фудбалери Партизана савладали су Напредак из Крушевца резултатом 1:0 (1:0) у заосталој утакмици 5. кола Моззартбет Супер лиге Србије.

Црно-бели су коначно стигли до друге позиције на табели и сада су на само два бода заостатка у односу на Црвену звезду.

Највећи ривал црно-белих, у 19 часова започели су свој заостали меч и велики дерби против Војводине у Новом Саду.

Партизан је утакмицу отворио са две веома добре шансе у уводних 10 минута, али је у обе ситуације као победник излазио голман гостију Никола Петрић.

Најпре је велики зицер имао Квинси Мениг после одличног продора и асистенције Фусенија Дијабатеа, а затим је Петрић и Рикарду Гомешу одбранио ударац после паса Кристијана Белића.

Било је још пар покушаја са дистанце које је укротио Петрић, попут волеја Гомеша у 30. минуту, али минут касније није имао никакву шансу да „преживи“.

Слободан Урошевић је одложио лопту за Игора Вујачића, а штопер Партизана је резантним ударцем погодио даљи угао и довео домаћи тим у вођство.

Само шест минута касније Партизан је имао много среће, јер су статива, Поповић, милиметри и ВАР спречили изједначење Напретка.

После прекида, што је свакако било најјаче оружје Напретка, лопта је погодила стативу и одбила се до Поповића на гол-линији, који ју је некако спречио да целим обимом пређе исту.

Напредак је једини пут запретио у 45. минуту, када је Бојан Матић, лопта у блоку закачила Вујачића, али Александар Поповић није дозволио да га превари и парадом је отклонио опасност.

Матић је запретио и на старту другог дела, али је потом Партизан низао шансе и јурио други гол.

Најближи том био је у 54. минуту када је Мениг отео лопту у казненом простору ривала, шутирао, Петрић му одбранио ударац, а лопта погодила Керкеза и за који центиметар завршила у корнеру, уместо у мрежи.

Како је време одмицало, Партизан се трудио да „затвори“ утакмицу, али Крушевљани нису били претерано агилни да то искористе и дођу до поравнања.

Успео је „парни ваљак“ да исконтролише дешавања у Хумској до самог краја и да упише нови тријумф.

Lineker: Ronaldov potez je jadan