Почетна > Србија
Србија

Вучић разговарао са Мађаром о кључним темама за унапређењу српско-мађарских односа

Председник Србије Александар Вучић разговарао је данас са кандидатом за будућег премијера Мађарске Петером Мађаром коме је честитао на изборној победи и рекао да су имали добар разговор о кључним темама за даље унапређење свеукупних српско-мађарских односа, као и о енергетским и другим питањима.
Фото: Танјуг/Јадранка Илић

“Честитао сам Петеру Мађару на изборној победи. Имали смо важан, добар и садржајан разговор о кључним темама за даље унапређење свеукупних српско-мађарских односа.

Размотрили смо и нека од кључних енергетских и других питања од значаја за даљи развој односа између наших земаља, стабилан развој, сигурније снабдевање и снажније регионално повезивање”, објавио је Вучић на свом Инстаграм налогу buducnostsrbijeav.

 Навео је и да су разменили мишљења о положају српске и мађарске мањине у две земље, као и о ЕУ путу Србије.

“Упутио сам позив Петеру Мађару да посети Србију”, истакао је Вучић.

Вучић је, после завршених избора у Мађарској, на којој је Тиса победила, рекао да верује да ће се добри односи две земље наставити.

Мацут: Влада у сталној комуникацији са Европском комисијом, испуњавамо обавезе из Плана раста

Преузмите андроид апликацију.