Почетна > Србија
Србија

Вучић о здравственим радницима: До сада се више од стотину људи вратило у земљу

Председник Александар Вучић изјавио је данас да је веома срећан што се Министаство здравља бори за повратак здравствених радника из иностранства у Србију, додајући да се до сада више од стотину људи вратило да ради у земљи.
FOTO TANJUG/ JADRANKA ILIĆ/ nr

“Замислите ако би здравство успевало на годишњем нивоу да врати око 300 до 500 људи. Али то мора да буду пример и за све остале. Тако морају да нам враћају и оне професоре који су успешни у иностранству “, рекао је Вучић током обиласка новог Центра за палијативно збрињавање Универзитетског клиничког центра Србије, у оквиру некадашње Ковид болнице у Батајници, одговарајући на питање шта је урађено у сектору здравства.

Навео је да би и у другим сферама друштвеног живота требало радити на повратку људи у Србију, поготово занатлија и високо квалификованих радника.

“Ми немамо више довољно ни бравара, ни заваривача, ни столара, ни тесара, ни месар. Волео бих када би се у влади тиме позабавили, јер ти људи би доприносили значајном увећању стопе раста у нашој земљи, повећању БДП-а. Тиме бисмо увећали фертилну базу у будућности, за нашу земљу. И тиме бисмо показали свима другима колико је добро живети у Србији, вратити се у Србију и зато молим све друге да се тиме позабаве, на сличан начин као што се тиме бави Министарство здравља”, рекао је Вучић.

На питање да прокоментарише наводе у појединим медијима да отварањем Центра за палијативно збрињавање држава “покушава да оправда пропалу инвестицију у Ковид болницу”, Вучић је одговорио да је поносан на чињеницу да је болница изграђена за четири месеца.

“Кроз ову болницу је прошло 23.500 људи. Да смо у овој болници спасли три живота, а не 3.000 или 10.000 људи – то не да би била исплатива, него би била најиспалтивија инвестиција коју смо у животу направили”, рекао је Вучић.

Подсетио је да су у болницу у Батајницу током пандемије корона вируса долазили најтежи пацијенти.

“Поносан сам на људе који су радили, на људе који су се борили за животе наших пацијената и жао ми је што нисмо могли више болница да урадимо, можда би спасили 500 или 1.000 људи више”, рекао је Вучић.

Вучић: Радови на Тиршовој 2 брже од рока, за 20 дана почињу на ГАК-у

 

Преузмите андроид апликацију.